Vláda chystá kompenzace pro podnikatele

2. 2. 2022 vláda prezentovala schéma pomoci pro podnikatele a navrhuje Covidové programy v celkové výši tři miliardy korun. Nárok na vládní podporu budou mít ti, kterým ve druhém pololetí loňského roku v důsledku vládních opatření klesly tržby o 50 procent ve srovnání se stejným obdobím roku 2019.

Maximálně budou moci dostat od 500.000 do 1,5 milionu korun v závislosti na odvětví. Pomoc tedy půjde i postiženým firmám z oblasti cestovního ruchu, ale i stravovacím zařízením a hotelům, malým a středním firmám ve službách, či pořadatelům kulturních akcí. Detaily pomoci budou projednány s profesními svazy a s Hospodářskou komorou ČR a schváleny ideálně na následujícím jednání vlády.

“Musím říci, že vůle najít řešení byla velmi silná. Společně jsme řešili problémy firem, které byly zasaženy opatřeními minulé vlády, tedy segmentu cestovního ruchu, ale i stravovacích zařízení a hotelů, malých a středních firem ve službách, či pořadatelů kulturních akcí. Cílem je pomoci skutečně těm drobným a nejpostiženějším podnikatelům. Sám řeším ještě pomoc lázeňství, kde nejprve potřebuji výsledky čerpání programu voucherů pro lázně,” uvedl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš a doplnil: „v průběžných debatách se nám podařilo dosáhnout suboptimálního výsledku. Je jasné, že všichni nemohou být spokojeni, ale vzhledem ke stavu veřejných financí a zjištění struktury čerpaných prostředků, je to zodpovědný a z pohledu státu realistický přístup.“

účetní poradenství Brno

Zanechte nám kontakt
Ozveme se vám do 24 hodin

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.

Prosíme doplňte Vaše jméno a příjmení
Prosíme doplňte Vaši kontaktní e-mailovou adresu
Prosíme doplňte Vaše kontaktní telefonní číslo
Prosíme napište text zprávy.
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů