Čtyři pravidla pro klidný spánek při výměně účetní

Čtyři pravidla pro klidný spánek při výměně účetní

Výměna účetní může být černá noční můra každého podnikatele. A je jedno, zda hledáte náhradu za loajální kolegyně, která odchází do důchodu nebo za někoho, s kým jste si úplně nesedli a už to prostě nešlo dál. Sepsali jsme pro vás čtveřici pravidel, které vás tímto procesem jednoduše provedou.

Firemní účetnictví je někdy záludné. Riziko ale můžete rozložit

Firemní účetnictví je někdy záludné. Riziko ale můžete rozložit

Finanční otázky a vedení účetnictví jsou v každé firmě jedna z nejcitlivějších věcí. Efektivní a přesné finanční řízení je ale klíčové pro každou společnost. Ať už jde o mzdy nebo zpracování faktur. Máme pro vás tři tipy, jak dobře rozložit rizika s účetnictvím spojená.

Vybíráte novou mzdovou účetní? Na tyto věci si dejte pozor

Vybíráte novou mzdovou účetní? Na tyto věci si dejte pozor

Možná se vám to bude zdát jako klišé, ale v praxi na tuto pětici problémů neustále narážíme. Mzdové účetnictví totiž není pro každého. Ať už hledáte firmu, která personální a mzdové záležitosti za vás zpracuje, nebo jste se rozhodli pro vlastní mzdovou účetní, dejte si pozor na tyto základní věci.

Účetní služby od profesionálů: 5 důvodů, proč je chcete

Účetní služby od profesionálů: 5 důvodů, proč je chcete

Outsourcingová řešení jsou na vzestupu. Čím dál víc firem zjišťuje, že se vyplatí některé služby si „najmout“ zvenčí, než hledat do svých řad odborníky v oboru. Protože najít, ulovit, zaměstnat a zaplatit schopné, zkušené a pracovité profesionály je často nadlidský úkol. Chce to dost štěstí, času i peněz. Výjimkou není ani externí vedení účetnictví. Proč se vyplatí svěřit svá čísla účetní firmě?

Proč je interim hlavní účetní skutečná výhra?

Proč je interim hlavní účetní skutečná výhra?

Problémy si nevybírají. Často jejich řešení nepočká a někdy jde opravdu do tuhého. Obzvlášť když se jedná o oblast tak citlivou jako je vedení účetnictví. Když z firmy náhle odejde hlavní účetní, vzniká majiteli velice akutní problém. Problém, který musí řešit hned. Přichází obrovská míra nejistoty a stresu. Protože bez účetnictví to zkrátka nejde. Jak tedy co nejrychleji ven z této nepříjemné situace? Ukážeme vám elegantní a 100% funkční řešení.

Vstupní analýza odhalí problémy ve vedení účetnictví

Vstupní analýza odhalí problémy ve vedení účetnictví

Vedení účetnictví je složitá disciplína a firmám se většinou nedostává dostatek zkušených zaměstnanců. Majitelé a jednatelé firem otázkám účetnictví příliš nerozumí a sami mají svých starostí nad hlavu. Jedno mají však všichni společné. Účetnictví chtějí mít v pořádku. Naštěstí jsou i jiné možnosti, když se vám kvalitních interních lidí nedostává.

Externí účetní převezme kontrolu nad vašimi čísly

Externí účetní převezme kontrolu nad vašimi čísly

Dřív to bylo jasné. Každá firma měla svoji účetní. Velké firmy měly svá vlastní ekonomická oddělení. To už se však nějakou  dobu mění. Outsourcing již není jenom cizí slovo. Čím dál víc společností si uvědomuje výhody, které spolupráce s externími dodavateli přináší. Podle posledních průzkumů se zdá, že už celé dvě třetiny firem svěřují svá čísla externí účetní. Chápeme nejistotu, před kterou majitelé firem stojí. Vykročit do neznáma a svěřit účetní firmě vše. Odkrýt karty a někdy také ukázat své slabiny. Ale jde to snadněji, než si myslíte.

 Soft skills vs odborné znalosti

Soft skills vs odborné znalosti

Samozřejmě, že potřebujeme účetní, které umí účtovat. Profesní stránka je vždycky na prvním místě – jsme profíci a potřebujeme ke klientům posílat jen zkušené odborníky na účto, kteří ví, co dělají. A umí si poradit s kdečím.

🧮 Umí účtovat „ručně“, ovládají několik účetních programů, rozumí zákonům i vyhláškám.

Kybernetická bezpečnost

Kybernetická bezpečnost


Naše studentka na praxi vypracovala téma: kybernetická bezpečnost.


NEJROZŠÍŘENĚJŠÍ METODA ÚTOKU
V dnešní době se jako nejzáludnější metoda hackerů používá tzv. CEO Fraud, což v překladu znamená „falešný výkonný ředitel“. Hacker se tedy vydává za vašeho šéfa nebo kolegu a chce tak od vás citlivé informace nebo rovnou peníze, například formou příkazu k úhradě falešné faktury.

Proč máme dlouholeté klienty

Proč máme dlouholeté klienty

Víte, proč u nás jsou dlouholetí klienti?

Není to kvůli ceně, jsme specialisté a nejsme laciní.
Není to kvůli bezchybnému vedení účetnictví, vyjímečně uděláme také chybu.
Není to kvůli dostupnosti, někdy trvá, než si domluvíme společnou schůzku.
Není to kvůli tomu, že má jednu účetní x let, už jsme mu ji změnili vícekrát.

Zanechte nám kontakt
Ozveme se vám do 24 hodin

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.

Prosíme doplňte Vaše jméno a příjmení
Prosíme doplňte Vaši kontaktní e-mailovou adresu
Prosíme doplňte Vaše kontaktní telefonní číslo
Prosíme napište text zprávy.
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů